VOLIT MŮŽEŠ, HLÍDAT MUSÍŠ!

Spouštíme kampaň Pojišťovna demokracie.
Spotem a webovými stránkami chceme upozornit veřejnost na důležitost veřejné kontroly volených politiků
.

Demokracie neznamená chodit pouze k volbám. Zvolení politici se často “seknou” a „nejedou podle programu“, proto je důležité je hlídat.

Pojistěte se ZDE a budeme je hlídat za Vás!

Volby jsou v zastupitelské demokracii klíčovým momentem pro předání moci do rukou námi volených zástupců. Samotný akt voleb však ke správnému fungování demokracie nestačí. Ať už je jejich výsledek jakýkoli, vždy je potřeba dohlížet na činnost politiků v průběhu celého jejich mandátu. Jen tak budou schopni sledovat veřejný zájem a skládat své účty občanům.  

Kontrola politiků ze strany občanů přitom není projevem nedůvěry, ale základní pojistkou proti zneužití veřejné moci k soukromým nebo skupinovým zájmům.

„Jsme si vědomi, že mnoho občanů, ať už z nedostatku času nebo informací, nekontroluje své politiky, ačkoliv vědí, že je to třeba. Právě jim nabízíme Pojištění demokracie, díky kterému budeme dohlížet na politiky namísto nich. Získané prostředky použijeme na odborníky, kteří se tomu budou naplno věnovat,“ osvětluje předseda sdružení Martin Kameník.

Pojistit si auto, zdraví nebo zavazadlo je pro většinu občanů normální. Je to pro ně čin nutnosti a odpovědnosti. Kampaní Pojišťovny demokracie chceme občanům sdělit, že demokracie zasluhuje stejnou péči a pozornost, dodává Eva Kocnárová, koordinátorka kampaně.

Facebook
Twitter
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář