Michálek mobilizuje neziskovky proti korupci

Bývalý šéf SFŽP si chce posvítit na obecní samosprávyBývalý šéf Státního fondu životního prostředí Libor Michálek se poté, co musel odstoupit kvůli zveřejnění nahrávek dokládajících korupci, rozhodně nehodlá stáhnout do ústraní. Mobilizuje neziskové organizace, aby spojily síly a pustily se do samospráv měst a obcí. Svou budoucnost vidí v projektu, který bude hodnotit starosty a primátory, jak nakládají s obecními prostředky. Zda je třeba nevkládají do pochybných firem, jež je poté například investují do podezřelých dluhopisů.

Michálkovy nahrávky už stály křeslo ministra životního prostředí ODS Pavla Drobila. Do budoucna by rating hospodaření měst a obcí mohl otřást posty ve vedeních mnohých radnic. „Naše ambice je vytvořit jakýsi rating toho, jak rizikově nakládají starostové nebo primátoři, případně jimi pověřené osoby, s prostředky municipalit,“ sdělil serveru Euro.cz Michálek.

Dodal, že projekt by měl vést k určitému ocenění starostů a primátorů, kteří nad rámec svých zákonných povinností budou při správě veřejných prostředků uplatňovat zásady transparentnosti. Spolupracuje hlavně se sdružením Oživení.

Dokončení viz Euro.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář