Starosta a radní pošlapali práva svobody projevu i svobodné soutěže

Starosta Tábora Jiří Fišer a rada města pošlapali ústavní práva svobody projevu, svobodné soutěže politických stran i účasti na správě věcí veřejných.

„Podoba periodik, která vydávají města a obce, jsou předmětem častých sporů. Radniční listy v mnoha případech nesplňují ani základní principy média veřejné služby. Občan se především vůbec nedozví, jaké jsou návrhy a názory opozice, což je na celostátní úrovni nemyslitelné. Chybějí informace a polemika o připravovaných rozhodnutích, názorová pluralita.“ Takové jsou výsledky průzkumu radničních listů, které realizovalo sdružení Oživení ve spolupráci s Otevřenou společností a Iuridicum Remedium. Naprosto stejná je situace také v Táboře. Korunu tomuto nedemokratickému počínání nasadil v pondělí 11. dubna starosta města Jiří Fišer (Tábor 2020), který zpracoval a předložil radě města návrh nového statutu městského informačního zpravodaje a rada jej schválila.

V bodu 1. článku 3 se zde praví: „Město vydává zpravodaj s cílem poskytnout obyvatelům města co nejvíce informací týkajících se činnosti města a městského úřadu, společenského, hospodářského, kulturního a dalšího dění ve městě. Ve zpravodaji nejsou zveřejňovány příspěvky, týkající se činnosti politických stran a hnutí, ani stranické polemiky a názorové střety.“

Zveřejněno v Táborském deníku. Celý text na diskusním blogu Fórum Tábor

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář