Sdružení Oživení zkontroluje rizika korupce u sedmi měst a obcí

Sdružení Oživení prověří radnice sedmi měst a obcí s ohledem na to, nakolik na jejich úřadech hrozí korupce. Uskuteční u nich protikorupční audit a doporučí jim, jak s případným nebezpečím bojovat. Do projektu se zapojily například Karlovy Vary, Hodonín, Lanškroun nebo Černošice. Novinářům to ve čtvrtek na tiskové konferenci řekl předseda Oživení Štěpán Rattay.

Lidé spojení se sdružením, mezi kterými je například Libor Michálek, který se proslavil bojem proti korupci ve Státním fondu životního prostředí, budou úřad prověřovat po jeden rok. Zkontrolují sedm oblastí, které považují za rizikové. Mezi nimi je zadávání veřejných zakázek, nakládání s obecním majetkem a dotacemi nebo informační politika úřadu.

„Výstupem bude balíček opatření, která chceme dále šířit mezi další obce,“ řekl Rattay. „Nechceme však pouze analyzovat, podmínkou protikorupčního auditu je i implementace námi navržených protikorupčních opatření a závazek ze strany vedení obcí informovat veřejnost, jak se námi navržená opatření daří v praxi samosprávám naplňovat,“ dodal.

Dokončení viz Novinky.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář