Červíček nepřiznal milionový dluh. Zaměnili papíry, tvrdí

Stačil půlrok a z majetkového přiznání nového policejního prezidenta Martina Červíčka zmizel dluh přes milion korun. Podle Červíčka jde o chybu, na vině je prý jeho sekretariát. Pod dokumentem je ale podepsaný.

Server Lidovky.cz zásadní nesrovnalost objevil, když kontroloval majetková přiznání úředníků, která musejí ze zákona odevzdávat i vysoce postavení policejní důstojníci. V prvním přiznání z roku 2008 Červíček uvádí hypotéku ve výši 1,4 milionu korun, kterou postupně splatil na loňských 1,1 milionu.

V přiznání za rok 2012, které musel Červíček v souvislosti se jmenováním policejním prezidentem odevzdat kvůli konci ve funkci náměstka, nicméně zmínka o hypotéce není. „To není možné, nula tam nemůže být, já mám normálně pořád milion dluh,“ divil se policejní prezident, když mu server Lidovky.cz kvůli nesrovnalosti volal.

Podle předsedy protikorupční organizace Oživení Štěpána Rattaye případ přesně ilustruje praxi, že úředníci i politici k přiznáním přistupují ledabyle. „Často je za ně vyplňují asistenti, ale měli by si uvědomit, že svým podpisem stvrzují pravdivost uvedených informací,“ upozorňuje.

Celý článek viz Lidovky.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář