Vyhodili jsme statisíce oknem. Promiňte! S pozdravem, magistrát

V Praze staví pomník všem tunelářům – tunel Blanka. Jak je veřejně známo, schlamstl tento projekt už pěknou řádku milionů víc, než původně měl. Advokátka, která dlouhodobě spolupracuje s občanským sdružením Oživení, Petra Bielinová se zaměřila na částku 900 tisíc, která byla jak jinak, než zcela vyhozenou investicí.

„Před rokem obletěla Českou republiku zpráva o právní analýze týkající se tunelu Blanka. AK White & Case v analýze zmínila 15 možností, kde lze hledat úspory. Praha za analýzu bez mrknutí oka zaplatila 900.000,- Kč, avšak nikdy neurčila zaměstnance, který by doporučení prověřil. Nyní Praha tvrdí, že analýza byla nesmyslná,“ uvádí advokátka.

Rada hlavního města Prahy zadala již za primátora Bohuslava Svobody zakázku ohledně právní analýzy smluvní dokumentace k tunelu Blanka. Vybrána (nešlo o zakázku, u které by muselo proběhnout výběrové řízení) byla advokátní kancelář White & Case. Analýza kanceláře upozorňovala magistrát na patnáct oblastí, které by stálo za to důkladně prověřit. Případně následně učinit právní kroky vedoucí k úsporám.

Celý článek viz Eurozprávy.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář