Další precedentní rozsudek odvolacího soudu ve věci radničních periodik je díky naší aktivitě na světě!

Po soudním sporu trvajícím téměř dva a čtvrt roku je na světě konečně další precedentní rozsudek, kdy odvolací Krajský soud v Ústí nad Labem potvrdil rozsudek okresního soudu v Teplicích a nařídil městu Krupka uveřejnit ve vydání periodického tisku „Radnice města Krupky“ doplňující informace dle tiskového zákona.

Žalobci, zastupitelé, jimž Oživení zprostředkovalo právní pomoc v této věci, se tak domohli svého práva a jejich příspěvek  týkající se regulace hazardu kritizující radní města, bude po více než dvou letech uveřejněn v radničním periodiku Krupky, a to dokonce na druhé straně vydání!

Odvolací soud se ve svém rozsudku zabýval mimo jiné hranicí přijatelné kritiky, rozsahem doplňující informace a taktéž požadavkem na zveřejnění informace na 2. straně periodika: „Krajský soud připomíná, že hranice přijatelné kritiky jsou adekvátně širší u politiků než u soukromé osoby. Politik nevyhnutelně a vědomě předkládá novinářům a široké veřejnosti ke kontrole každé slovo a čin, a proto musí projevit vyšší stupeň tolerance.  Rozsah požadované „dodatečné informace“ nepřesahuje jednu stranu textu a s ohledem na závažnost otázky pro komunální politiku i pro občany žalovaného jej považuje krajský soud za přiměřený. Legitimním požadavkem rovněž je, aby „dodatečná informace“ byla uveřejněna na druhé straně, tedy v části periodika, v níž jsou čtenáři seznamováni s články vztahujícími se ke komunální politice.“

Máme upřímnou radost z vítězství!

Více informací o případu naleznete zde.

Rozsudek odvolacího soudu naleznete zde. 

za Oživení, Andrea Kohoutková, advokátka

Facebook
Twitter
1 Komentář
  • Miloslava Bačová
    Vytvořeno: 17:13h, 07 listopadu Odpovědět

    Děkujeme Oživení, děkujeme všem právníkům – Mgr. P. Bielinové, Mgr. D. Holému a Mgr. A. Kohoutkové za nejen skvělou právní podporu a pomoc, ale i za velmi milý a vstřícný přístup. Strávili jsme spolu několik let a tak se společně nyní můžeme radovat z velkého dosaženého úspěchu. Mgr. M. Bačová, Ing. P. Maleček a Ing. R. Příhoda (zastupitelé města Krupky)

Přidejte komentář