Sněmovna schválila přístup firem s anonymními akciemi k zakázkám

Sněmovna dnes přijala novelu, která vrací akciovým společnostem s akciemi na majitele možnost ucházet se o veřejné zakázky. Zákon však musí ještě projednat Senát a podepsat prezident, k čemuž by mohlo dojít v průběhu října. Účinnosti pak má nabýt dnem vyhlášení. Novela napravuje současný stav zákona, kdy se o veřejnou zakázku nemůže ucházet akciová společnost s akciemi na majitele.

Sněmovna dnes hlasy koalice nakonec podpořila novelu zákona o veřejných zakázkách v kompromisní podobě vyjednané se sociální demokracií. Tato podoba zachovává určitá omezení, zatímco původní návrh jich většinu rušil. Akciové společnosti nově budou muset zadavatele informovat o všech akcionářích, kteří vlastní víc než deset procent jejich akcií. Komunisté a sociální demokraté se při závěrečném hlasování převážně zdrželi.

„Udělali jsme všechno pro to, aby zákon mohl platit co nejdříve. Jsem ráda, že všechny poslanecké kluby dovolily, aby byla zkrácena lhůta mezi druhým a třetím čtením a zákon mohl být přijat,“ řekla předkladatelka zákona poslankyně Karolína Peake (VV).

Dokončení článku <A HREF=“http://www.e15.cz/domaci/politika/snemovna-schvalila-pristup-firem-s-anonymnimi-akciemi-k-zakazkam“>E15.cz</A>

Facebook
Twitter
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Sorry, the comment form is closed at this time.