V novele zákona o veřejných zakázkách se nevyznají ani poslanci

Hlavním cílem dlouho připravované novely zákona a veřejných zakázkách je jejich zprůhlednění a zpřehlednění. To, co se ale zatím kolem schvalování novely děje, svědčí přesně o pravém opaku. Vše došlo až tak daleko, že dnes poslanci na jednání hospodářského výboru zjistili, že se ve změti pozměňovacích návrhů nevyznají.

Členové hospodářského výboru dnes nedospěli vůbec k ničemu. Místo toho, aby pozměňovací návrhy projednali, tak je všechny smetli ze stolu a stanovili si nový termín, do kdy mohou poslanci znovu dodat své podněty na vylepšení zákona.

Novelu zákona připravila vláda, ale spolu s touto novelou putuje sněmovnou také pozměňovací návrh koaličního poslance, se kterým vláda souhlasí. Problém nastal ve chvíli, kdy někteří poslanci navrhovali změnit původní vládní zákon a jiní onen pozměňovací návrh. A s tím si už úřednický aparát sněmovny prý nedovede poradit.

Nad takovýmto postupem se ale podivuje například Martin Kameník z neziskové organizace Oživení, která nově chystaný zákon ostře sleduje.

„Ukazuje se, že přijetí této významné novely zákona o zakázkách je netransparentní a nepřehledné jak pro veřejnost, tak pro samotné poslance, kteří v podstatě neví, k jakým návrhům se vyjadřovat, což je dost absurdní pro jejich práci,“ uvedl Martin Kameník.

Dokončení viz Českýrozhlas.cz

Facebook
Twitter
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář