O vině a trestu Karla Březiny bude rozhodovat soud

Na základě trestního oznámení Oživení byl v březnu 2012 Ing. Karel Březina, zastupitel hlavního města Prahy, obviněn  z trestného činu podvodu dle § 209, odst. 1, 3 trestního zákona. Trestného činu se měl Karel Březina dopustit tím, že nepravdivě informoval valnou hromadu městské společnosti a nechal se jmenovat do funkce člena dozorčí rady, i když věděl, že takovou funkci nemůže vykonávat, protože nesplňuje podmínky dle obchodního zákoníku. (Poznámka: Ing. Březina v minulosti vykonával funkci statutárního orgánu ve společnostech, na jejichž majetek byl za jeho působení vypsán konkurz, blíže viz kauzy Oživení).

Přestože Ing. Březina nesplňoval podmínky pro výkon funkce, byla mu ze strany městské společnosti vyplacena odměna, kterou dle informací Oživení dosud nevrátil.

Trestní stíhání Ing. Březiny bylo následně samosoudcem Obvodního soudu pro Prahu 9 zastaveno, avšak na základě stížnosti státního zástupce Městský soud v Praze usnesení o zastavení trestního stíhání zrušil. Následně se konalo v prosinci 2012 hlavní líčení, ve kterém byl vynesen Obvodním soudem pro Prahu 9 osvobozující rozsudek. Blíže viz informace Obvodní státní zástupkyně pro Prahu 9, Mgr. Evy Vycpálkové.

Rozhodnutím Městského soudu v Praze ze dne 29.1.2013 byl osvobuzující rozsudek zrušen a prvonistančnímu soudu bylo nařízeno, aby napříště respektoval právní názor Městského soudu v Praze.

Obvodní soud pro Prahu 9 nařídil hlavní líčení na 20.3.2013, od 9h, místnost 306, 2.patro.

Bližší informace: Mgr. Petra Bielinová, tel.  605 54 34 19

Facebook
Twitter
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář