Mostečtí studenti budou debatovat s politiky o kontroverzní vyhlášce.

Ve středu 20. dubna od 9 hodin se mostecký magistrát stane dějištěm setkání studentů dvou mosteckých středních škol s představiteli města. Zástupci třetích ročníků ze Střední odborné školy Interdact a Střední pedagogické školy budou před zraky náměstka mosteckého primátora Marka Hrvola prezentovat své názory na kontroverzní vyhlášku města Mostu, která za účelem zachování veřejného pořádku zakazuje sezení  na některých venkovních prostranstvích.

“Studenti mají možnost se potkat s politiky v rámci projektu Poraď radním, který organizuje pražská protikorupční organizace Oživení za finanční podpory vzdělávacího programu Evropské unie Erasmus+,” přiblížil pozadí debaty koordinátor projektu David Kopecký. “Našim cílem je vždy společně se studenty najít palčivé téma v jejich obci, proškolit je v argumentačních dovednostech a dát jim možnost představit svým politikům, jak by místní problémy a výzvy řešili oni,” doplnil Kopecký.

Projekt Poraď radním je celorepublikovou iniciativou, který souběžně probíhá v šesti dalších městech v rámci České republiky, debata s politiky je vždy jeho vyvrcholením. Jeden tým studentů bude podle formátu britské parlamentní debaty obhajovat zachování vyhlášky, druhý její zrušení nebo úpravu.

Obecní norma vyvolala kontroverze, když byla kritizována ze strany ombudsmanky Šabatové jakožto porušující svobodu pohybu. Skupina senátorů v čele s Václavem Láskou dokonce chystá návrh na posouzení souladu s ústavou u Ústavního soudu. Podle obhájců ovšem vyhláška plní svůj původní cíl a v praxi se osvědčila. V rozporu s ostatními předpisy ji neshledalo ani Ministerstvo vnitra.

Další informace poskytne:

David Kopecký, 731 583 529

[email protected]

www.poradradnim.cz

 

Facebook
Twitter
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář