Sokolovští studenti budou debatovat s politiky o bezpečnosti ve městě.

V pondělí 25. dubna od 10 hodin se sokolovská radnice stane dějištěm setkání studentů dvou středních odborných škol s představiteli města. Zástupci třetích ročníků ze Střední živnostenské školy Sokolov a Integrované střední školy technické a ekonomické budou před zraky starosty Sokolova Jana Picka prezentovat své názory bezpečnost ve městě a navrhnou vedení města svá vlastní řešení. “Studenti mají možnost potkat se s politiky v rámci projektu Poraď radním, který organizuje pražská protikorupční organizace Oživení za finanční podpory vzdělávacího programu Evropské unie Erasmus+,” přiblížil pozadí debaty koordinátor projektu David Kopecký. “Našim cílem je vždy společně se studenty najít palčivé téma v jejich obci, proškolit je v argumentačních dovednostech a dát jim možnost představit svým politikům, jak by místní problémy a výzvy řešili oni,” doplnil Kopecký.

Sokolov organizuje webovou službu pro veřejnost “Bezpečné město Sokolov”, jehož hlavním cílem je zlepšení bezpečností situace na území města a zvýšení pocitu bezpečí občanů. Studenti chtějí na tento projekt navázán a navrhnout možné změny a vylepšení projektu.

Projekt Poraď radním je celorepublikovou iniciativou, který souběžně probíhá v šesti dalších městech v rámci České republiky, debata s politiky je vždy jeho vyvrcholením. Každý ze školních týmů bude podle formátu britské parlamentní debaty překládat svá vlastní stanovisko k tématu a polemizovat s řešeními sousední školy.

Tisková zpráva ke stažení zde.

Další informace k projektu poskytne:

David Kopecký,731 583 529

[email protected]

www.poradradnim.cz

Facebook
Twitter
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář