Světlá Hora – žaloba zastupitele na uveřejnění doplňující informace

Zastupitel obce Světlá Hora se na Oživení obrátil se žádostí o zajištění bezplatného právního zastoupení při podání žaloby na uveřejnění  doplňující informace dle tiskového zákona a následného zastupování při soudním sporu.

Obsahem příspěvku zastupitele byla informace o odměnách za 16 akcí financovaných z dotačních prostředků Euroregionu Praděd.

Ve zkratce: zastupitel obce Světlá Hora požadoval uveřejnit v radničním periodiku informace o odměnách poskytovaných ze shora uvedených dotačních prostředků. Vzhledem ke skutečnosti, že vydavatel periodika předmětný článek neuveřejnil, požádal zastupitel ve smyslu § 11a tiskového zákona o uveřejnění doplňující informace, kdy opětovně požadoval uveřejnění daného sdělení. Protože Světlá Hora doplňující informaci neuveřejnila (s odůvodněním, že by v případě uveřejnění článku došlo k porušení ochrany osobních údajů), počala běžet 15 denní lhůta k podání žaloby. Ta byla podána dne 1. června 2016. Veškeré podrobnější informace včetně skutkových tvrzení a právního posouzení naleznete v připojených dokumentech.

Informace jsou zveřejněny se souhlasem dotčeného zastupitele.

Stav ke dni 6.6.2016

Dokumenty:

Žádost o uveřejnění doplňující informace

Žaloba

 

Mgr. Daniel Holý

Facebook
Twitter
1 Komentář
  • Jaroslav Vymazal
    Vytvořeno: 06:26h, 08 června Odpovědět

    Dobrý den, takové lavírování při obcházení platných zákonů a prosazování svých stupidních vývodů, zdržování,účelové klamání občanů, voličů a veřejnosti je pro „šmejdy“ zahnízděné na radnici v Bruntáli příznačné.Obrana proti těmto nešvarům = využití všech zákonných prostředků a už nikdy N E V O L I T !!! Chce to jen nebát se. Přeji dobré pořízení a úspěch . Dále bez komentáře J.Vymazal, NEZ Bruntál

Přidejte komentář