Městská část Praha 17 – Zastupujeme dalšího zastupitele v žalobě na uveřejnění doplňující informace

Opoziční zastupitel Městské část Praha 17 se na Oživení  obrátil s žádostí o  zajištění bezplatného právního zastoupení při podání žaloby na uveřejnění  doplňující informace dle tiskového zákona a následného zastupování při soudním sporu. Jednalo se  o  žádost zastupitele k uveřejnění sdělení nazvaného “ Ohlédnutí za volbami“ vyjadřujícího názor zastupitelů Hnutí LEPŠÍ ŘEPY týkající se městské části.

Ve zkratce: opoziční zastupitel požadoval uveřejnit v radničním periodiku sdělení nazvaného “ Ohlédnutí za volbami“ vyjadřujícího názor zastupitelů Hnutí LEPŠÍ ŘEPY týkající se městské části. Městská část však k jeho uveřejnění v radničním periodiku nepřistoupila.  Zastupitel  požádal tedy ve smyslu § 11a tiskového zákona o uveřejnění doplňující informace, kdy opětovně žádal o uveřejnění daného sdělení. Nebyl však úspěšný ani při tomto druhém pokusu.  Zastupiteli tak počala běžet 15 dní lhůta k podání žaloby, kterou se nyní soudní cestou domáhá uveřejnění uvedené doplňující informace.

Dne 15.3.2016 byl vydán Obvodním soudem pro Prahu 6 rozsudek, kterým bylo žalobě na uveřejnění doplňující informace vyhověno (bylo vyhověno i další žalobě viz zde). Rozsudek je v současné době nepravomocný, protože proti němu Městská část Praha 17 podala odvolání.

Veškeré podrobnější informace včetně skutkových tvrzení, právního posouzení i samotného rozsudku naleznete v připojených dokumentech.

Informace jsou zveřejněny se souhlasem dotčeného zastupitele.

Aktualizováno dne  10.5.2016.

Dokumenty:

žádost u uveřejnění sdělení

žádost o uveřejnění doplňující informace

žaloba

rozsudek ve věci

 

Facebook
Twitter
Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidejte komentář