Praha nevymáhá milionovou škodu za špatně zadanou zakázku
Hlavní město Praha (HMP) porušilo zákon o veřejných zakázkách, když v r. 2010 zadalo zakázku na provoz metropolitní sítě v hodnotě 196,8 mil. Kč bez soutěže společnosti T-Systems. Za to si vysloužilo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu ve výši 1,1 mil. Kč. Přesto, že již byla pokuta městem uhrazena a městskému rozpočtu tím vznikla škoda, vedení města stále otálí s vymáháním náhrady škody po odpovědných osobách. Sdružení Oživení proto otevřeně vyzývá zastupitele HMP, aby na svém jednání uložili řediteli magistrátu HMP povinnost k vymáhání náhrady škody po osobách, které inkriminovanou zakázku připravovali a schválili.
24 dubna, 2012